chwilowki

szkoły gimnazjalne

ŚLADAMI HOCHBERGÓW ...

  • Napisane przez Małgorzata Krzan
  • Wydrukuj

Uczniowie i nauczyciele Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych kolejny raz przygotowali II Miejską Grę Terenową „Świebodzice- moja mała Ojczyzna”. Tym razem szlak przebiegał w Książańskim Parku Krajobrazowym.

24 maja pięcioosobowe zespoły ze szkół podstawowych i ze świebodzickich gimnazjów ruszyły „Śladami Hochbergów” i pokonały sześciokilometrową trasę, na której czekały na nich różne zadania. Musieli pokonać „otchłań rozpaczy” i przebyć „most Żebrola”. Wytężali umysły w „ twierdzy sprytu” i na stacji „kryptonim Hochberg”. Sprytem i zręcznością mieli się wykazać na „zakręcie zagłady” i u „leśnych Olek”. Konkurencje wymagały od uczestników wiedzy historycznej na temat naszego miasta i dawnych właścicieli Książa, a także wiedzy przyrodniczej, umiejętności plastycznych i przede wszystkim sprawności fizycznej.

Pogoda dopisała, humory również! Na trasę ruszyła nawet sama Pani Urszula Kruczek – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Panie Dyrektor Teresa Jusiel i Renata Kaczmarek. Swoją obecnością imprezę zaszczycił Pan Marek Mikołajczak – Prezes Towarzystwa Miłośników Świebodzic, Pani Zofia Marek – wielki przyjaciel szkoły i przedstawiciel Urzędu Miasta, a także Pani Marzanna Ślusarczyk – przedstawiciel Wydziału Edukacji.

Zarówno goście jak i uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami wyrazili słowa zachwytu i podziękowania za świetnie zorganizowaną zabawę, która zakończyła się uroczystym wręczeniem wszystkim uczestnikom gry pamiątkowych certyfikatów i medali oraz książek i słodyczy. Odbyło się to w czarującej oprawie Bractwa Rycerskiego „Białe Lwy” działającego w Gimnazjum nr 2. Były rycerskie stroje, sztandary, pamiątkowe zdjęcia i mnóstwo uśmiechów. Nieco zmęczeni zawodnicy odpoczywali, racząc się pysznymi kiełbaskami z ogniska upeczonymi w Dolinie Różaneczników. Wszystkie szkoły zgłosiły gotowość do udziału w kolejnej grze terenowej. Trzymamy za słowo ;-)

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów: Urzędu Miasta, Wydziału Promocji oraz Rady Rodziców działającej przy Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi. Gdyby nie Państwa pomoc, ta impreza nie byłaby tak udana.

Dziękujemy!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem