chwilowki

szkoły średnie

Uczniowie LO w Świebodzicach w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

  • Napisane przez Sylwia Umińska, LO Świebodzice
  • Wydrukuj

,,Pan Tadeusz”- epos narodowy, przez wielu uwielbiany, przez wielu znienawidzony. Aby ułatwić nam jego zrozumienie, jak i sam życiorys autora, uczniowie klas drugich naszego liceum, wraz z nauczycielami, dnia 7 lutego 2017 roku wybrali się na wycieczkę do Wrocławia do Muzeum Pana Tadeusza.

Dzięki temu, nawet oporni na Mickiewicza i jego twórczość, uczniowie przekonali się do niego i w nieco inny sposób mogli się nauczyć czegoś o wieszczu. W Muzeum Pana Tadeusza  mogliśmy zobaczyć rękopis arcydzieła Adama Mickiewicza. Dodatkowo w tym Muzeum zaprojektowano 17 sal ekspozycji stałej, zgromadzono 200 zabytkowych eksponatów, 100 gier, aplikacji i elementów animacji. Dzięki wizycie w tym miejscu, mogliśmy nie tylko poznać od początku do końca historię ,,Pana Tadeusza”, ale także obyczajowość staropolską, prześledzić  jak rozumiana była przez wieki wolność szlachecka, osobista, artystyczna i polityczna, a wszystko to urozmaicały nam  multimedia. Ponadto uczniowie mogli stać się świadkami historii, poznać współczesnych bohaterów. Mogliśmy posłuchać oryginalnych przemówień polityków, obejrzeć przesłuchanie przez wizjer w więziennych drzwiach, a nawet zasiąść przy biurku cenzora i zobaczyć, jak kaleczono teksty w tamtych czasach - czasach PRL-u.

Wizyta w tym muzeum jest świetną okazją na powtórkę materiału lub zapoznanie się z nim- miejmy nadzieję, że wspomnienia z wycieczki wrócą podczas matury.

 

Sylwia Umińska, LO Świebodzice

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem