chwilowki

szkoły średnie

IV miejsce uczniów ze świebodzickiego LO w Powiatowym Konkursie Wiedzy o UE

  • Napisane przez LO Świebodzice
  • Wydrukuj

Z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. Polacy otrzymali obywatelstwo Unii Europejskiej. Nie jest to pusta idea, lecz konkretny status, z którym wiążą się konkretne prawa. Im lepiej obywatele UE będą je rozumieć i umieć z nich korzystać, tym więcej na tym zyskają.W związku z tym uczniowie świebodzickiego LO jako świadomi swoich praw Europejczycy chętnie biorą udział w konkursach o tematyce europejskiej, aby pogłębiać swoją wiedzę na temat funkcjonowania UE i kultury europejskiej.

Dnia 14listopada b.r.Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy zorganizowała VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Twoja Europa”. Patronat nad konkursem objął poseł do Parlamentu Europejskiego- pan Bogdan Zdrojewski. W konkursie tym wzięło udział dziesięć szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego. Nasze Liceum Ogólnokształcące ze Świebodzic pod opieką pani Ireny Horbaczewskiej reprezentowali: Łukasz Cisoń (kl. II a), Anna Bułas (kl. I b) i Wiktoria Martelus (kl. Ib). W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

LO Świebodzice

gallery1 gallery1 gallery1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem