chwilowki

wiadomości z miasta

Złaz dolnośląskich turystów w Świebodzicach

  • Napisane przez Agnieszka Bielawska-Pękala
  • Wydrukuj

Jeśli lubicie piesze wycieczki i wędrowanie z plecakiem po górskich czy leśnych ścieżkach – nie może Was zabraknąć w najbliższą niedzielę w Świebodzicach.

13 maja, na terenie kompleksu OSiR przy ul. Rekreacyjnej 1, odbędzie się XVI Złaz Turystów Pieszych Dolnego Śląska, pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza.

Jak to w turystyce zostało przyjęte, impreza, której początek zaplanowano na godz. 13:00, będzie zwieńczeniem wędrówki turystów, która jest esencją tego wydarzenia.

Organizatorem złazu jest działające w naszym mieście koło PTTK Świebodzice Łaziki, które powstało w 2016 roku przy Miejskim Domu Kultury, przy współpracy z Oddziałem Świdnickim PTTK oraz Dolnośląskim Zespołem Turystyki Pieszej, działającym przy Porozumieniu Oddziałów Dolnośląskich PTTK Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie złazu przewidziano wręczenia wyróżnień, poczęstunek oraz inne niespodzianki. W złazie mogą uczestniczyć turyści piechurzy, turyści rowerowi a nawet zmotoryzowani. Uroczyste otwarcie złazu - godz.13:00, o godz. 14:00 zwiedzanie miasta.

Wszystkich miłośników turystyki gorąco zapraszamy do Świebodzic.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem