chwilowki

wiadomości z miasta

Gwiazdy znów zjadą do Świebodzic

  • Napisane przez Agnieszka Bielawska-Pękala
  • Wydrukuj
Gwiazdy znów zjadą do Świebodzic fot. organizator

Dereszowska, Bohosiewicz, Waleryś, a na deser Linda – taki niepowtarzalny „zestaw” zobaczymy podczas tegorocznej, 7. już, edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego w Świebodzicach.

Gwiazdy odwiedzą nasze miasto i spotkają się ze świebodzicką publicznością 19, 20 i 21 października. Wstęp na spotkania będzie – podobnie jak w roku ubiegłym – bezpłatny, za okazaniem zaproszeń.

Będzie to już druga edycja FAF w Świebodzicach, na któ®ą zaprasza Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.
- Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców, dlatego oczywistym było, że musimy FAF wprowadzić do kalendarza wydarzeń miejskich – podkreśla Bogdan Kożuchowicz.

Doskonałą współpracę z samorządem w zakresie festiwalu chwalił już podczas ubiegłorocznej edycji Stanisław Dzierniejko, dyrektor generalny Festiwalu Aktorstwa Filmowego.

- Spotkałem się tu w ogromną życzliwością i otwartością burmistrza Bogdana Kożuchowicza, któremu pomysł zorganizowania w Świebodzicach wydarzeń w ramach FAF bardzo się spodobał, dlatego z przyjemnością będziemy gościć w Świebodzicach ponownie – mówi Stanisław Dzierniejko.

W tegorocznej edycji zobaczymy . in. znakomity monodram w wykonaniu Zbigniewa Walerysia „Ja jestem Żyd z wesela”. To znakomity aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, znany m. in. z seriali „M jak miłość”, „Dziewczyny ze Lwowa”, a także filmów takich jak „Papusza”, „Quo vadis”.

Dwa wyjątkowe recitale zaprezentują także dwie znakomite aktorki, których nie trzeba chyba szczególnie przedstawiać: Sonia Bohosiewicz i Anna Dereszowska. Pierwsza z gwiazd zaprezentuje recital „Domówka” - to podróż sentymentalna do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki XX wieku. Anna Dereszowska wystąpi z recitalem „Instrukcja obsługi kobiety”.

A na deser ze świebodzicką publicznością ponownie spotka się Bogusław Linda, który jest także dyrektorem artystycznym FAF.

Szczegółowy program będzie znany już niebawem, ale warto już dziś zarezerwować czas na ten październikowy weekend z gwiazdami.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem