chwilowki

wiadomości z miasta

JOLANTA SUŁAWA WALCZYĆ BĘDZIE O ŚWIEŻE POWIETRZE

Jolanta Suława będzie walczyła o czyste powietrze w naszym regionie

Każdy zasługuje na czyste powietrze – to hasło kandydatki do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Jolanty Suławy. Znamy ją jako kobietę sukcesu i osobę, która od lat wspiera juniorskie kluby sportowe i inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Dlaczego warto na nią głosować w najbliższych wyborach samorządowych?

Skąd hasło „Każdy zasługuje na czyste powietrze”?

- Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie, normy jakości powietrza w sezonie grzewczym przekraczane są praktycznie codziennie. Już teraz z początkiem jesieni możemy poczuć charakterystyczny zapach, który unosi się w powietrzu. Smog, do którego w największej mierze przyczyniają się piece starej generacji, emitujące najwięcej zanieczyszczeń, ma tragiczny wpływ na nasze zdrowie. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Wiemy coraz więcej o smogu i o tym jak źle wpływa na nasze organizmy, a także jak dużym jest problemem. Osoby, które śledzą pomiary jakości powietrza, zdają sobie sprawę z tego, że przez wiele dni sezonu grzewczego najlepiej pozostać w domu. Mimo że mamy dopłaty do wymiany pieców i przyłączenia się do sieci ciepłowniczej, to i tak wiele osób woli zostać przy starym i tańszym sposobie ogrzewania, czyli piecach węglowych. Dlatego uważam, że należy stworzyć program wsparcia finansowego dla osób, które zdecydowały się na wymianę źródła ciepła i zainwestowały w czyste powietrze.

Co może Pani obiecać swoim wyborcom?

Po pierwsze chciałabym zadbać o nasz wspólny interes, czyli zdrowie i walczyć o czyste powietrze. O to, by każdy z nas mógł spokojnie wyjść na spacer w długi zimowy wieczór, bez obawy o smog. Marzę o tym, abyśmy docenili piękny region, w którym mieszkamy. Zadbali o sąsiada i najbliższe otoczenie, tworząc w ten sposób silne społeczeństwo obywatelskie. Pomoc to także rola dużych przedsiębiorstw, które w ramach polityki odpowiedzialnego biznesu mogą dzielić się swoim zyskiem z innymi, do czego będę gorąco zachęcać wielkie i małe przedsiębiorstwa.

Mamy głosować na Jolantę Suławę, bo…

Już od wielu lat udowadniam, że jestem dobrą negocjatorką i dyplomatką. Od lat skutecznie zarządzam dużym przedsiębiorstwem energetycznym i przełamuję stereotypy – kobiety na kierowniczych stanowiskach w tej branży nie zdarzają się często. Posiadam cenne doświadczenie, które dobrze wykorzystam jako samorządowiec. Jestem osobą wrażliwą na problemy innych i odpowiedzialną społecznie, dlatego tak bliski jest mi problem zanieczyszczonego powietrza – chcę zawalczyć o nasz wspólny interes, czyli zdrowie. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem