chwilowki

wiadomości z miasta

Dyktando po raz siódmy

  • Napisane przez Agnieszka Bielawska-Pękala
  • Wydrukuj

Kto lubi zmagania z ortografią, interpunkcją, pisownią łączną, z liczebnikami, imiesłowami – słowem z niełatwym językiem polskim – powinien koniecznie zgłosić swoje uczestnictwo w dorocznym Dyktandzie Miejskim.

Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach wspólnie z Urzędem Miejskim już po raz siódmy organizuje Świebodzickie Dyktando. Dla młodzieży i dorosłych połączone siły polonistek ze świebodzickich szkół przygotowują ortograficzne „potworki”. Kto raz spróbował wie, że warto, bo pisanie dyktanda to świetna zabawa, wyjątkowa atmosfera i doskonała okazja do ćwiczenia!

VII Świebodzickie Dyktando odbędzie się 29 listopada o godz. 17:00 w szkole w Cierniach. Dyktando może pisać każdy, kto nie ma wykształcenia polonistycznego i jest mieszkańcem Świebodzic.

Dyktando odbywa się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Świebodzice.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada – można je przesłać elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie w sekretariacie szkoły: 74 666 96 35.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem